ODCZUWANIE, UCZUCIA, EMOCJE
 Oceń wpis
   

Można by powiedzieć, że wszystkie te trzy słowa oznaczają to samo, ale tak nie jest do końca. Pisałem już kiedyś o różnicy pomiędzy uczuciami a emocjami. Te pierwsze są bardziej subtelne, płyną najczęściej z wnętrza człowieka, jego serca. Emocje mogą powstawać pod wpływem obecnych przeżyć, chwili. Czym w takim razie jest odczuwanie. 

Zatrzymaj się na chwilę, wycisz się wewnętrznie, pozwól sobie na ciszę wewnątrz siebie. Co do ciebie przychodzi, kiedy czytasz tego bloga.

Prosty test, postaw przed sobą dwie szklaki, jedną wypełnij czystą wodą, drugą możesz napełnić np kolą . Odczuj co jest bardziej korzystne dla ciała, gdzie odczuwasz ciepło, bliskość do serca twojego, co jest korzystne dla ciebie? To samo możesz zrobić kiedy spotykasz drugiego człowieka, co wtedy odczuwasz. Może nic do ciebie nie przychodzi.

Cały obecny system na Ziemi został stworzony tak aby ludzie przestali odczuwać, a ich uczucia zostały sprowadzone do jak najniższych wibracji. Spójrz na telewizję, co tak naprawdę przekazuje, jakie uczucia w większości dominują, czy jest to miłość, radość, szczęście, czy też strach, lęk, przemoc, gwałt, podział ludzi, ukazuje śmierć. Nie zastanawia ciebie dlaczego taki obraz ludzi i świata został sztucznie wygenerowany. 

Jeśli odpowiada ci doświadczenie uczuć o niskich wibracjach jak strach czy lek, w prządku, jest to twój wybór. Jeśli nie, możesz to w prosty sposób zmienić. Załóżmy, jest sytuacja w której odczuwasz strach, nie mam na myśli sytuacji zagrożenia życia, w której należy działać natychmiastowo, czy filmu, który może wpływać w taki sposób na ciebie.

Odczuwasz strach w związku z zaistnieniem jakiejś sytuacji. Nazwij to co odczuwasz, dopuść to do siebie, przyjrzyj się  temu z poziomu obserwatora, a zobaczysz ze strach, który był wcześniej zacznie zanikać. Możesz go następnie zamienić w poczucie spokoju, czy bezpieczeństwa. To ty decydujesz o tym. Możliwości jest dużo, możesz także uczucie które przeszkadza tobie przenieść do poziomu serca, i rozpuścić je po prostu w miłości.

Pamiętasz może że jako dziecko otrzymałeś zabawkę na którą wyczekiwałeś, czy rower na którym uczyłeś/aś się jeździć, ile radości i szczęścia w tobie było, przypominasz sobie te uczucia?

Spójrz na początkowe sceny filmu Braveheart, na dwoje zakochanych ludzi, którzy łączą się, w pięknym akcie miłości.

Czy dostrzegasz już różnicę, między uczuciami o niskich wibracjach, a tymi o coraz wyższych. Czy wybierasz smutek, lęk, czy może radość, szczęście, zachwyt które to wyciskają dosłownie łzy z twych oczu.

Napiszę raz jeszcze, to ty decydujesz o tym co czujesz i możesz to zmieniać świadomie lub nie. Jesteś istotą W Y S O K O W I B R A C Y J N Ą i taką pozostań. 
Najwyższą wibracją/uczuciem jest Miłość.

Zmieniaj swoje uczucia na coraz wyższe i w wewnętrznej ciszy pozwalaj sobie na odczuwanie, na głos twojego serca.

 

 

Komentarze (0)
ZACHWYT MUZYKA 432Hz

Komentarze

Najnowsze wpisy
2017-10-22 17:48 MUZYKA 432Hz
2017-09-16 02:44 ODCZUWANIE, UCZUCIA, EMOCJE
2017-09-12 17:35 ZACHWYT
2017-06-28 11:36 PIĘKNO KOBIETY
2017-06-22 11:24 MĘŻCZYZNA I KOBIETA
Najnowsze komentarze
2013-12-23 12:51
rtvagd.net:
AURA
pozdrowienia :)
2013-12-22 00:59
wokol.dziecka:
EDUKACJA
:)
2013-10-20 23:36
rtvagd.net:
CHOROBA
podoba mi sie blog
O mnie
REMATO
Zmieniać należy siebie, aby stać się lepszym człowiekiem, a wraz z tą zmianą będzie się zmieniać otoczenie i świat w którym żyjemy.
Kategorie
Ogólne