ŻAR UCZUĆ
 Oceń wpis
   

Ogień uczuć w swym wnętrzu człowiek rozpala, swoim codziennym czynem i słowem o sobie świadczy, wiarą i wewnetrznym odczuwaniem się kieruje, a życiem całym Panu Bogu dziękuje.

 

Komentarze (0)
EDUKACJA
 Oceń wpis
   

Polskie szkolnictwo ma bardzo mało wspólnego z prawdziwą wiedzą i nauką jaką powinien otrzymać  człowiek. Młodych ludzi traktuje się przedmiotowo, jak płytę na którą wgrywa się jak najwięcej niepotrzebnych w życiu informacji, a następnie odsłuchuje. Gdzie jest sens tracenia olbrzymiej ilosci czasu i energii na ''wkuwanie'' regułek które i tak nie przydają sie w codziennym życiu. Samo  już siedzenie po parenaście godzin jest mocno obciążające dla kręgosłupa jak i samego ciała, które potrzebuje być w naturalnym ruchu. Do młodych ludzi należałoby podejść indywidualnie, rozwijać ich naturalne każdemu dane umiejętności i zdolności, a nie zduszać to co w człowieku cennego,  książkową teoretyczną wiedzą z przed parudzięsięciu lat. Wiedza powinna być przekazywana w praktyce, a nauka powinna odbywać się przez doświadczenie. Powinno być jak najwięcej zajęc ruchowych, rozwijajacych i kształtujacych dorastające ciało. Całe obecne szkolnictwo jest odwrotnościa tego czym faktycznie powinna być szkoła w której uczą się ludzie. Czy zatem można się dziwić czasem frustracji młodych ludzi jak i samych nauczycieli, którzy tak naprawdę są niewolnikami narzuconego im systemu, zachowania i teorii według którego planu nauczają, a który po prostu nie zdaje egzamninu.  

 

 

Komentarze (2)
ODCZUWANIE
 Oceń wpis
   

Siła uczuć, odczuwania zawsze  ma być stawiana jako pierwsza przed rozumowym myśleniem. Nie są to tytuły, papierki, kolejny dyplom, magistra, doktora, które tak naprawde jedynie ograniczją świadomość siebie samego. Uczucia mają olbrzymi wpływ  na stan naszego zdrowia. Strach, stres powodują skurcz mieśni, tkanek, narządów wewntrznych, upośledzając ich pracę, a w samym ciele wytwarzane są toksyczne związki zakwaszające cały organizm. Podczas przeżywania, takich uczuć jak radość, szczęscie, miłość, dochodzi do wytwarzania naturalnych hormonów szczęścia, endorfin, woda zawarta w komórkach nabiera właściwej struktury, a z energetycznego punktu ciało zaczyna po prostu jaśnieć. Następuje naturalny przepływ krwi, limfy, a w kanałach energetycznych tzw meridianach, energii do wszystkich narządów w ciele. Czy człowiek żyjący w szczęściu i radości może zachorować na raka? Na to pytanie raczej nie trzeba odpowiadać. Życzę każdemu  jak najwięcej radości i szczęścia w codziennym życiu.

 

Komentarze (0)
ODDYCHANIE
 Oceń wpis
   

Właściwe oddychanie jest umiejętnością, którą albo się ma naturalnie nabytą, albo trzeba się jej nauczyć. Oddychanie dostarcza olbrzymie ilosci energii ciału ludzkiemu, dlatego powinno być ono jak najbardziej dla nas korzystne. Jest wiele technik oddychania uczących jak poprawić jego jakość. Jedną z nich, którą można nazwać naturalną jest głebokie oddychanie, gdzie podczas wdechu wypełniamy całą powierzchnię płuc, od ich dolnej części, poprzez środkową, a kończymy na górnej i wykonujemy powolny wydech. Podczas tak wykonywanych oddechów wykorzystujemy całą powierzchnię płuc. W trakcie takich oddechów dochodzi do masażu narządów znajdujących się w jamie brzusznej przez przeponę, oraz pracy większości mięśni klatki piersiowej i praktycznie wszystkich mięśni miedzyżebrowych. Dla porównania podam, że część ludzi oddycha tylko górną partią płuc. Z biegiem czasu doskonaląc technikę naturalnego głębokiego oddechu możliwe jest do zauważenia że ciało zmniejszyło zapotrzebowanie na spożywane pokarmy, a stan jego zdrowia uległ poprawie.

Komentarze (0)
NATURO TERAPIA
 Oceń wpis
   

Naturo terapia polega na wykorzystaniu naturalnych metod leczenia, czy też uzdrawiania w taki sposób aby człowiek mógł powrócić do właściwego stanu zdrowia i równowagii. Na przestrzeni dziejów osoby wykorzystujące naturalne metody leczenia były uważane za szarlatanów czy palone na stosie, pod pretekstem praktyk z siłami nieczystymi. W obecnych czsach prawo zabrania palenia na stosie, natomiast stosuje się inne praktyki jak ośnieszanie, zatajanie i przekręcanie faktów, w taki sposób aby ukryć to co prawdziwe. Po ''cichu''  znikają z rynku kolejne zioła i naturalne prepaty, które uznawane są za szkodliwe, a które faktycznie leczą i wzmacniają ciało, a na ich miejsce pojawiają się sztuczne toksyczne związki niszczące zdrowie. Po co to wszystko? Aby można było czerpać olbrzymie korzyści finansowe z braku wiedzy ludzkiej i niewłaściwego stanu zdrowia człowieka. Każda choroba jest po prostu informacją dla nas że żyjemy niewłaściwie, a zadaniem naturalnych metod leczenia jest przeciwdziałanie chorobom oraz uzyskanie właściwego  stanu zdrowia na długie lata.  Prawda zawsze pozostanie PRAWDĄ.

 

Komentarze (0)
OKRĄG
 Oceń wpis
   

Okręgi się zamykają

Siłę sprawczą mają

Na zasadzie doskonałych Praw działają

Zawsze dzięki myślom, słowom i czynom do adresata wracają.

 

 

Komentarze (0)
POST
 Oceń wpis
   

Postem nazywamy pewien przedział czasu w którym całkowicie wstrzymujemy się od przyjmowania posiłków. Zwykła gorzka herbata już jest posiłkiem. Przyjmujemy jedynie wodę, najlepiej osmotyczną, aby dodatkowo oczyszczać ciało ze zbędnych toksyn, w takich ilościach jakie potrzebujemy. Podstawowym celem postu jest oczyszczenie i usunięcie nagromadzonych zbędnych substancji przemiany materii. Podczas braku dostarczanego jedzenia po około dobie organizm przechodzi na tzw odżywianie endogenne czyli zaczyna zjadać sam siebie. W pierwszej kolejności  ''zjadane'' jest to co najbardziej zbędne np niektóre toksyny, śluz, lub stare komórki łącznie z komórkami rakowymi, jeśli takie występują. W zależności od tego jak bardzo mamy zanieczyszczone ciało procesowi temu mogą towarzyszyć różne objawy. Przedział czasu w jakim pościmy to około trzydziestu szesciu godzin lub dłużej, ale jak już wspominałem jest to zależne od tego jaki cel chcemy osiągnąć. Po skończonej przerwie od niejedzenia stopniowo wprowadzamy lekkie posiłki najlepiej zaczynając od świeżo wyciskanych soków. Podobnie jak odżywianie tak i post jest sprawą którą należy rozpatrywać zupełnie indywidualnie. Na pewno nie powinny go stosować osoby wychudzone i osłabione.

Komentarze (0)
GMO - GENETYCZNE OSZUSTWO
 Oceń wpis
   

Genetycznie modyfikowane odmiany/organizmy są olbrzymim zagrożeniem dla zdrowia ludzkiego, samych naturalnie uprawianych i rosnących roślin, jak i interesów polskich rolników. Genetycznie modyfikowana żywność spożywana przez człowieka osłabia jego system odpornościowy, powoduje liczne alergie, oraz przyczynia się do powstawania zmutowanych komórek, a w konsekwencji nowotworów. Przykładem może być modyfikowana soja, która przenika do kodu genetycznego bakterii jelitowych człowieka zaburzając ich pracę i funkcjonowanie, co z kolei przyczynia się do powstawania alergii pokarmowych nawet w parę lat po zaprzestaniu spożywania takiej soi. Kolejnym z zagrożeń jest niszczenie naturalnych upraw roślin przez mieszanie się genotypu genetycznych odmian z naturalnymi na danym terenie. Jest to olbrzymie zagrożenie w skali ogólnoświatowej, a samych skutków tego nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Kolejna sprawa to rolnicy, którzy zadłużyli się podpisując umowy na uprawę gmo. Uprawy takie są znacznie mniej wydajne, powstają superchwasty odporne na wszelkie środki chemiczne, a sami rolnicy muszą corocznie nabywać nasiona takich roślin od koncernów które dyktują warunki uprawy(nasiona roślin modyfikowanych nie mają zdolności rozrodczej). GMO to po prostu śmieć, który stara się wprowadzić do Polski za pomocą psełdopolityków patrzących jedynie na korzyści finansowe. NIKT NIE MOŻE NARZUCAĆ DRUGIEJ OSOBIE TEGO CO MA JEŚĆ, tym bardziej jeśli jest to żywność ''skażona'' genetycznie.

Komentarze (0)
CHOROBA
 Oceń wpis
   

Ciało ludzkie posiada wspaniałe możliwości regeneracyjne i adaptacyjne do tego aby służyć nam przez lata w doskonałym zdrowiu. Stan chorobowy nie był nigdy wpisany w nasz kod genetyczny. Od dawien dawna istniały wirusy i bakterie, oraz zmienne warunki pogodowe, a ludziom zostało wmówione że to one powodują część chorób. Wmówiono także ludziom, że aby powrócić do zdrowia potrzebują tych wszystkich chemicznych śmieci nazywanych lekami, a nie jest to prawdą. Dobrą formą manipulowania społeczeństwem jest strach przed chorobą tak powszednie stosowany przez pewne grupy ludzi, a podawany  przez media. Kolejne epidemie gryp, czy pandemie to po prostu zwiększanie zysków ze sprzedaży leków. Każda anomalia niezależnie jak ją nazwiemy katar, grypa czy rak ma swoją przyczynę, która leży w niewłaściwym trybie życia,  a tym samym braku odpowiedniej wiedzy celowo ukrywanej na temat tego jak funkcjonuje i czym jest ciało, które ma nam służyć będąc zdrowe.

Komentarze (1)
SZCZEPIENIA
 Oceń wpis
   

Szczepienia ochronne chronią jedynie interesy tych co produkują i rozprowadzają te leki. Każda szczepionka to silnie toksyczny związek i podobnie jak antybiotyki krążą one przez parę a nawet parenaście miesięcy w krwiobiegu, czyniąc spustoszenie w komórkach ciała ludzkiego i niszcząc kod genetyczny, zanim zostaną częsciowo wydalone przez organizm. Podstawowy skład szczepionki to martwe i żywe wirusy i bakterie, które rzekomo mają chronić nas przed danym typem choroby. Pozostałe składniki to thimerosal(pochodna rtęci), glikol etylenowy (środek przeciw zamarzaniu), fenol (barwnik dezynfekujący), chlorek benzenu (środek dezynfekujący), formaldehyd ( środek konserwujący i dezynfekujący), a także aluminium. A teraz parę faktów które się zataja, za przykład wezmiemy najbardziej popularną szczepionkę przeciw grypie. Jest to przede wszystkim brak jakichkolwiek danych potwierdzających jej działanie. Szczepionki przeciw grypie podobnie jak pozostałe zawieraja rtęć, której efekty uboczne powodują między innymi, depresję, utratę pamięci, zaburzenia trawienia, niepokój, zaburzenia oddechowe, zakłucenia pracy tarczycy i innych gruczołów, problemy z układem sercowo naczyniowym. Dodatkowo zawierają one emulgator zwany '' polysorbate 80 '', który jest toksyczną substancją zdolną do znacznego osłabienia układu odpornościowego i wywołania szoku anafilaktycznego, który może zabić. Związek ten przyczynia się również do powstawania raka i zaburzeń układu rozrodczego. Natomiast połączenie aluminium, formaldehydu i rtęci wywołuję chorobę Alzheimera. Warto w takim razie zwrócić uwagę na osobę która nam proponuje szczepionkę jako środek zapobiegający chorobie, ponieważ nie wie o czym mówi, lub działa z chęci zysku, bo na pewno nie z chęci poprawy naszego zdrowia.

 

Komentarze (0)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
Najnowsze wpisy
2017-09-16 02:44 ODCZUWANIE, UCZUCIA, EMOCJE
2017-09-12 17:35 ZACHWYT
2017-06-28 11:36 PIĘKNO KOBIETY
2017-06-22 11:24 MĘŻCZYZNA I KOBIETA
2017-06-06 11:32 WIDZĘ SIEBIE W KAŻDYM Z WAS
Najnowsze komentarze
2013-12-23 12:51
rtvagd.net:
AURA
pozdrowienia :)
2013-12-22 00:59
wokol.dziecka:
EDUKACJA
:)
2013-10-20 23:36
rtvagd.net:
CHOROBA
podoba mi sie blog
O mnie
REMATO
Zmieniać należy siebie, aby stać się lepszym człowiekiem, a wraz z tą zmianą będzie się zmieniać otoczenie i świat w którym żyjemy.
Kategorie
Ogólne