SZCZEPIENIA
 Oceń wpis
   

Szczepienia ochronne chronią jedynie interesy tych co produkują i rozprowadzają te leki. Każda szczepionka to silnie toksyczny związek i podobnie jak antybiotyki krążą one przez parę a nawet parenaście miesięcy w krwiobiegu, czyniąc spustoszenie w komórkach ciała ludzkiego i niszcząc kod genetyczny, zanim zostaną częsciowo wydalone przez organizm. Podstawowy skład szczepionki to martwe i żywe wirusy i bakterie, które rzekomo mają chronić nas przed danym typem choroby. Pozostałe składniki to thimerosal(pochodna rtęci), glikol etylenowy (środek przeciw zamarzaniu), fenol (barwnik dezynfekujący), chlorek benzenu (środek dezynfekujący), formaldehyd ( środek konserwujący i dezynfekujący), a także aluminium. A teraz parę faktów które się zataja, za przykład wezmiemy najbardziej popularną szczepionkę przeciw grypie. Jest to przede wszystkim brak jakichkolwiek danych potwierdzających jej działanie. Szczepionki przeciw grypie podobnie jak pozostałe zawieraja rtęć, której efekty uboczne powodują między innymi, depresję, utratę pamięci, zaburzenia trawienia, niepokój, zaburzenia oddechowe, zakłucenia pracy tarczycy i innych gruczołów, problemy z układem sercowo naczyniowym. Dodatkowo zawierają one emulgator zwany '' polysorbate 80 '', który jest toksyczną substancją zdolną do znacznego osłabienia układu odpornościowego i wywołania szoku anafilaktycznego, który może zabić. Związek ten przyczynia się również do powstawania raka i zaburzeń układu rozrodczego. Natomiast połączenie aluminium, formaldehydu i rtęci wywołuję chorobę Alzheimera. Warto w takim razie zwrócić uwagę na osobę która nam proponuje szczepionkę jako środek zapobiegający chorobie, ponieważ nie wie o czym mówi, lub działa z chęci zysku, bo na pewno nie z chęci poprawy naszego zdrowia.

 

Komentarze (0)
TŁUSZCZE
 Oceń wpis
   

Tłuszcze stanowią bardzo ważny elemęt w odżywianiu człowieka. Posiadają wysoką warość energetyczną, to znaczy organizm podczas ich spalania otrzymuje najwięcej energii a tym samym ciepła. Zawierają liczne witaminy jak naturalne masło, a także minerały pochodzenia organicznego, oraz kwasy tłuszczowe zawarte w naturalnych zimnotłoczonych olejach roślinnych. To właśnie dzięki  tłuszczom możliwe jest rozpuszczanie i wchłanianie takich witamin jak A, D, E, K. Dzielą się na dwie podstawowe grupy, zwierzęce i roślinne. Należy przestrzegać podstawowej zasady, aby nie łączyć obu tych grup w jednym posiłku. Zrezygnować z wszelkiego rodzaju margaryn i tym podobnych mixów, jak również olejów roślinnych rafinowanych. Unikać potraw długosmażonych na tłuszczach, które w wyniku wysokiej temperatury zmieniają się w toksyczne związki trudne do wydalenia z ciała ludzkiego. Warto także obalić tu mit cholesterolu, który został stworzony jedynie na potrzeby biznesowe, a same leki na jego ''zbicie'' po prostu są szkodliwe. Ciało ludzkie samo sobie reguluje jego poziom, a jest on sprawą zupełnie indywidualną dla każdej osoby. Odżywiając się umiejętnie zarówno masa naszego ciała, stan tkanki tłuszczowej jak i poziom tzw cholesterolu będzię właściwy.

 

Komentarze (0)
MLEKO
 Oceń wpis
   

"Pij mleko, będziesz wielki",  hasła takie niewiele mają wspólnego z prawdą. Samo mleko ma właściwości wychładzające i podobnie jak cukier zakwaszające organizm. Zawiera kazeine która  jest trudna do strawienia, a służy młodym cielętom do tworzenia kopyt i rogów. U młodyszych dzieci może powodować nadprodukcję śluzu, osłabienie pracy układu trawiennego i przyczyniać się do powstawania alergii. Podobna rzecz dotyczy tak reklamowanych u nas jogurtów smakowych czy kefirów, które bardziej szkodzą niż pomagają. Natomiast naturalnie ukwaszone mleko, czy ser z niego zrobiony mają inne właściwości, są znacznie lepiej trawione i przyswajane przez ciało, dzięki przetworzeniu kazeiny przez bakterie mlekowe.

Komentarze (1)
CUKIER
 Oceń wpis
   

Biały cukier jest substancją silnie zakwaszającą organizm, powoduje odwapnianie zębów i kości, oraz upośledza pracę trzustki niszcząc jej komórki. Dodatkowo oprócz wapnia usuwa parę innych minerałów niezbędnych dla właściwego funkcjonowania ciała. Cukier należący do grupy węglowodanów prostych powinien być całkowicie wykluczony z diety, jak również wszelkie produkty go zawierające, a zastąpiony węglowodanami bardziej złożonymi np kasze, ryże, zboża. Podobna rzecz dotyczy wszelkiego rodzaju słodzików typu aspartam, acefulsam, które upośledzają pracę komórek nerwowych, a cześć z nich zupełnie niszczą przyczyniając się tym samym do powstawania takich chorób jak np altschajmer czy demencja.

 

Komentarze (0)
WODA
 Oceń wpis
   

Woda nazywana czasem życiem, znajdująca się we wszystkich żywych biologicznie organizmach i atmosferze, posiadająca cztery stany skupienia. Czym jest dla nas? Ciało ludzkie składa sie z około siedemdziesięciu procent z wody dzięki której zachodzą różne procesy wewnątrz komórek. Podstawową jej funkcją jest oczyszczanie ciała ze zbędnych substancji przemiany materi, dlatego powinna być ona dostarczana w formie jak najczystrzej zbliżonej do tej jaka znajduje się w komórkach. Wszelkie wody butelkowane, mineralne nie są właściwe, gdyż większość z nich szpikowana jest chemią aby mogły stać tygodniami a czsem miesiącami na pułkach sklepowych, a same minerały to po prostu piasek który niepotrzebnie obciąża organizm. Ciału potrzebne sa minerały pochodzenia organicznego zawarte np w jarzynach czy owocach, a nie minerały nieorganiczne które praktycznie się nie wchłaniają. Idealną sprawą dla każdego z nas byłoby mieszkać gdzieś wysoko w górach i mieć dostęp do czystej zródlanej wody, ale nie zawsze mamy taką możliwość, dlatego dobrą alternatywą jest zamontowanie sobie w domu filtra, najlepiej działającego na zasadzie odwróconej osmozy. Ilość wypijanej wody jest sprawą zupełnie indywidualną zalężna od tego jak żyjemy i od samych warunków atmosferycznych.

.

Komentarze (0)
ZDROWIE
 Oceń wpis
   

 

Zdrowie jest wiedzą na temat tego jak funkcjonuje i czym jest nasze ciało. Jest to również zrozumienie  jak powinniśmy żyć, jak się odżywiać i co robić aby zachować lub polepszyć stan naszego zdrowia. Bycie zdrowym to po prostu bycie szczęśliwym. 

 

 

Komentarze (0)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
Najnowsze wpisy
2017-10-22 17:48 MUZYKA 432Hz
2017-09-16 02:44 ODCZUWANIE, UCZUCIA, EMOCJE
2017-09-12 17:35 ZACHWYT
2017-06-28 11:36 PIĘKNO KOBIETY
2017-06-22 11:24 MĘŻCZYZNA I KOBIETA
Najnowsze komentarze
2013-12-23 12:51
rtvagd.net:
AURA
pozdrowienia :)
2013-12-22 00:59
wokol.dziecka:
EDUKACJA
:)
2013-10-20 23:36
rtvagd.net:
CHOROBA
podoba mi sie blog
O mnie
REMATO
Zmieniać należy siebie, aby stać się lepszym człowiekiem, a wraz z tą zmianą będzie się zmieniać otoczenie i świat w którym żyjemy.
Kategorie
Ogólne