SYNTETYCZNA SŁODYCZ
 Oceń wpis
   

Chemicznie wytwarzone związki takie jak aspartam, lub acesulfam dodawane do coraz wiekszej ilosci produktów żywieniowych powodują zaburzenia w funkcjonowaniu układu nerwowego upośledzając przewodzenie w komórkach nerwowych. Skutki przyjmowania tych substancji mogą być przeróżne, od najprostszych takich jak zaburzenia logicznego myślenia, kojarzenia faktów, problemów z zapamiętywaniem do bardziej złożonych, włączając w to raka mózgu. Można je nazwać ''ogłupiaczami'' ludzi, bo faktycznie takie jest ich działanie i cel w jakim zostały udostępnione. Ciało ludzkie nie potrzebuje tych związków, tak samo jak nie potrzebuje syntetycznego cukru, który z kolei niszczy komórki trzustki i śledziony przyczyniając się do powstawania cukrzycy. Warto zwrócić uwage na skład produktu i zrezygnować z tych, które zawierają te substancje, dla własnego dobrego zdrowia.

Komentarze (0)
ŻAR UCZUĆ
 Oceń wpis
   

Ogień uczuć w swym wnętrzu człowiek rozpala, swoim codziennym czynem i słowem o sobie świadczy, wiarą i wewnetrznym odczuwaniem się kieruje, a życiem całym Panu Bogu dziękuje.

 

Komentarze (0)
EDUKACJA
 Oceń wpis
   

Polskie szkolnictwo ma bardzo mało wspólnego z prawdziwą wiedzą i nauką jaką powinien otrzymać  człowiek. Młodych ludzi traktuje się przedmiotowo, jak płytę na którą wgrywa się jak najwięcej niepotrzebnych w życiu informacji, a następnie odsłuchuje. Gdzie jest sens tracenia olbrzymiej ilosci czasu i energii na ''wkuwanie'' regułek które i tak nie przydają sie w codziennym życiu. Samo  już siedzenie po parenaście godzin jest mocno obciążające dla kręgosłupa jak i samego ciała, które potrzebuje być w naturalnym ruchu. Do młodych ludzi należałoby podejść indywidualnie, rozwijać ich naturalne każdemu dane umiejętności i zdolności, a nie zduszać to co w człowieku cennego,  książkową teoretyczną wiedzą z przed parudzięsięciu lat. Wiedza powinna być przekazywana w praktyce, a nauka powinna odbywać się przez doświadczenie. Powinno być jak najwięcej zajęc ruchowych, rozwijajacych i kształtujacych dorastające ciało. Całe obecne szkolnictwo jest odwrotnościa tego czym faktycznie powinna być szkoła w której uczą się ludzie. Czy zatem można się dziwić czasem frustracji młodych ludzi jak i samych nauczycieli, którzy tak naprawdę są niewolnikami narzuconego im systemu, zachowania i teorii według którego planu nauczają, a który po prostu nie zdaje egzamninu.  

 

 

Komentarze (2)
Najnowsze wpisy
2017-10-22 17:48 MUZYKA 432Hz
2017-09-16 02:44 ODCZUWANIE, UCZUCIA, EMOCJE
2017-09-12 17:35 ZACHWYT
2017-06-28 11:36 PIĘKNO KOBIETY
2017-06-22 11:24 MĘŻCZYZNA I KOBIETA
Najnowsze komentarze
2013-12-23 12:51
rtvagd.net:
AURA
pozdrowienia :)
2013-12-22 00:59
wokol.dziecka:
EDUKACJA
:)
2013-10-20 23:36
rtvagd.net:
CHOROBA
podoba mi sie blog
O mnie
REMATO
Zmieniać należy siebie, aby stać się lepszym człowiekiem, a wraz z tą zmianą będzie się zmieniać otoczenie i świat w którym żyjemy.
Kategorie
Ogólne