ODCZUWANIE
 Oceń wpis
   

Siła uczuć, odczuwania zawsze  ma być stawiana jako pierwsza przed rozumowym myśleniem. Nie są to tytuły, papierki, kolejny dyplom, magistra, doktora, które tak naprawde jedynie ograniczją świadomość siebie samego. Uczucia mają olbrzymi wpływ  na stan naszego zdrowia. Strach, stres powodują skurcz mieśni, tkanek, narządów wewntrznych, upośledzając ich pracę, a w samym ciele wytwarzane są toksyczne związki zakwaszające cały organizm. Podczas przeżywania, takich uczuć jak radość, szczęscie, miłość, dochodzi do wytwarzania naturalnych hormonów szczęścia, endorfin, woda zawarta w komórkach nabiera właściwej struktury, a z energetycznego punktu ciało zaczyna po prostu jaśnieć. Następuje naturalny przepływ krwi, limfy, a w kanałach energetycznych tzw meridianach, energii do wszystkich narządów w ciele. Czy człowiek żyjący w szczęściu i radości może zachorować na raka? Na to pytanie raczej nie trzeba odpowiadać. Życzę każdemu  jak najwięcej radości i szczęścia w codziennym życiu.

 

Komentarze (0)
ODDYCHANIE
 Oceń wpis
   

Właściwe oddychanie jest umiejętnością, którą albo się ma naturalnie nabytą, albo trzeba się jej nauczyć. Oddychanie dostarcza olbrzymie ilosci energii ciału ludzkiemu, dlatego powinno być ono jak najbardziej dla nas korzystne. Jest wiele technik oddychania uczących jak poprawić jego jakość. Jedną z nich, którą można nazwać naturalną jest głebokie oddychanie, gdzie podczas wdechu wypełniamy całą powierzchnię płuc, od ich dolnej części, poprzez środkową, a kończymy na górnej i wykonujemy powolny wydech. Podczas tak wykonywanych oddechów wykorzystujemy całą powierzchnię płuc. W trakcie takich oddechów dochodzi do masażu narządów znajdujących się w jamie brzusznej przez przeponę, oraz pracy większości mięśni klatki piersiowej i praktycznie wszystkich mięśni miedzyżebrowych. Dla porównania podam, że część ludzi oddycha tylko górną partią płuc. Z biegiem czasu doskonaląc technikę naturalnego głębokiego oddechu możliwe jest do zauważenia że ciało zmniejszyło zapotrzebowanie na spożywane pokarmy, a stan jego zdrowia uległ poprawie.

Komentarze (0)
Najnowsze wpisy
2017-10-22 17:48 MUZYKA 432Hz
2017-09-16 02:44 ODCZUWANIE, UCZUCIA, EMOCJE
2017-09-12 17:35 ZACHWYT
2017-06-28 11:36 PIĘKNO KOBIETY
2017-06-22 11:24 MĘŻCZYZNA I KOBIETA
Najnowsze komentarze
2013-12-23 12:51
rtvagd.net:
AURA
pozdrowienia :)
2013-12-22 00:59
wokol.dziecka:
EDUKACJA
:)
2013-10-20 23:36
rtvagd.net:
CHOROBA
podoba mi sie blog
O mnie
REMATO
Zmieniać należy siebie, aby stać się lepszym człowiekiem, a wraz z tą zmianą będzie się zmieniać otoczenie i świat w którym żyjemy.
Kategorie
Ogólne