MLEKO
 Oceń wpis
   

"Pij mleko, będziesz wielki",  hasła takie niewiele mają wspólnego z prawdą. Samo mleko ma właściwości wychładzające i podobnie jak cukier zakwaszające organizm. Zawiera kazeine która  jest trudna do strawienia, a służy młodym cielętom do tworzenia kopyt i rogów. U młodyszych dzieci może powodować nadprodukcję śluzu, osłabienie pracy układu trawiennego i przyczyniać się do powstawania alergii. Podobna rzecz dotyczy tak reklamowanych u nas jogurtów smakowych czy kefirów, które bardziej szkodzą niż pomagają. Natomiast naturalnie ukwaszone mleko, czy ser z niego zrobiony mają inne właściwości, są znacznie lepiej trawione i przyswajane przez ciało, dzięki przetworzeniu kazeiny przez bakterie mlekowe.

Komentarze (1)
CUKIER
 Oceń wpis
   

Biały cukier jest substancją silnie zakwaszającą organizm, powoduje odwapnianie zębów i kości, oraz upośledza pracę trzustki niszcząc jej komórki. Dodatkowo oprócz wapnia usuwa parę innych minerałów niezbędnych dla właściwego funkcjonowania ciała. Cukier należący do grupy węglowodanów prostych powinien być całkowicie wykluczony z diety, jak również wszelkie produkty go zawierające, a zastąpiony węglowodanami bardziej złożonymi np kasze, ryże, zboża. Podobna rzecz dotyczy wszelkiego rodzaju słodzików typu aspartam, acefulsam, które upośledzają pracę komórek nerwowych, a cześć z nich zupełnie niszczą przyczyniając się tym samym do powstawania takich chorób jak np altschajmer czy demencja.

 

Komentarze (0)
WODA
 Oceń wpis
   

Woda nazywana czasem życiem, znajdująca się we wszystkich żywych biologicznie organizmach i atmosferze, posiadająca cztery stany skupienia. Czym jest dla nas? Ciało ludzkie składa sie z około siedemdziesięciu procent z wody dzięki której zachodzą różne procesy wewnątrz komórek. Podstawową jej funkcją jest oczyszczanie ciała ze zbędnych substancji przemiany materi, dlatego powinna być ona dostarczana w formie jak najczystrzej zbliżonej do tej jaka znajduje się w komórkach. Wszelkie wody butelkowane, mineralne nie są właściwe, gdyż większość z nich szpikowana jest chemią aby mogły stać tygodniami a czsem miesiącami na pułkach sklepowych, a same minerały to po prostu piasek który niepotrzebnie obciąża organizm. Ciału potrzebne sa minerały pochodzenia organicznego zawarte np w jarzynach czy owocach, a nie minerały nieorganiczne które praktycznie się nie wchłaniają. Idealną sprawą dla każdego z nas byłoby mieszkać gdzieś wysoko w górach i mieć dostęp do czystej zródlanej wody, ale nie zawsze mamy taką możliwość, dlatego dobrą alternatywą jest zamontowanie sobie w domu filtra, najlepiej działającego na zasadzie odwróconej osmozy. Ilość wypijanej wody jest sprawą zupełnie indywidualną zalężna od tego jak żyjemy i od samych warunków atmosferycznych.

.

Komentarze (0)
ZDROWIE
 Oceń wpis
   

 

Zdrowie jest wiedzą na temat tego jak funkcjonuje i czym jest nasze ciało. Jest to również zrozumienie  jak powinniśmy żyć, jak się odżywiać i co robić aby zachować lub polepszyć stan naszego zdrowia. Bycie zdrowym to po prostu bycie szczęśliwym. 

 

 

Komentarze (0)
Najnowsze wpisy
2017-10-22 17:48 MUZYKA 432Hz
2017-09-16 02:44 ODCZUWANIE, UCZUCIA, EMOCJE
2017-09-12 17:35 ZACHWYT
2017-06-28 11:36 PIĘKNO KOBIETY
2017-06-22 11:24 MĘŻCZYZNA I KOBIETA
Najnowsze komentarze
2013-12-23 12:51
rtvagd.net:
AURA
pozdrowienia :)
2013-12-22 00:59
wokol.dziecka:
EDUKACJA
:)
2013-10-20 23:36
rtvagd.net:
CHOROBA
podoba mi sie blog
O mnie
REMATO
Zmieniać należy siebie, aby stać się lepszym człowiekiem, a wraz z tą zmianą będzie się zmieniać otoczenie i świat w którym żyjemy.
Kategorie
Ogólne