POST
 Oceń wpis
   

Postem nazywamy pewien przedział czasu w którym całkowicie wstrzymujemy się od przyjmowania posiłków. Zwykła gorzka herbata już jest posiłkiem. Przyjmujemy jedynie wodę, najlepiej osmotyczną, aby dodatkowo oczyszczać ciało ze zbędnych toksyn, w takich ilościach jakie potrzebujemy. Podstawowym celem postu jest oczyszczenie i usunięcie nagromadzonych zbędnych substancji przemiany materii. Podczas braku dostarczanego jedzenia po około dobie organizm przechodzi na tzw odżywianie endogenne czyli zaczyna zjadać sam siebie. W pierwszej kolejności  ''zjadane'' jest to co najbardziej zbędne np niektóre toksyny, śluz, lub stare komórki łącznie z komórkami rakowymi, jeśli takie występują. W zależności od tego jak bardzo mamy zanieczyszczone ciało procesowi temu mogą towarzyszyć różne objawy. Przedział czasu w jakim pościmy to około trzydziestu szesciu godzin lub dłużej, ale jak już wspominałem jest to zależne od tego jaki cel chcemy osiągnąć. Po skończonej przerwie od niejedzenia stopniowo wprowadzamy lekkie posiłki najlepiej zaczynając od świeżo wyciskanych soków. Podobnie jak odżywianie tak i post jest sprawą którą należy rozpatrywać zupełnie indywidualnie. Na pewno nie powinny go stosować osoby wychudzone i osłabione.

Komentarze (0)
GMO - GENETYCZNE OSZUSTWO
 Oceń wpis
   

Genetycznie modyfikowane odmiany/organizmy są olbrzymim zagrożeniem dla zdrowia ludzkiego, samych naturalnie uprawianych i rosnących roślin, jak i interesów polskich rolników. Genetycznie modyfikowana żywność spożywana przez człowieka osłabia jego system odpornościowy, powoduje liczne alergie, oraz przyczynia się do powstawania zmutowanych komórek, a w konsekwencji nowotworów. Przykładem może być modyfikowana soja, która przenika do kodu genetycznego bakterii jelitowych człowieka zaburzając ich pracę i funkcjonowanie, co z kolei przyczynia się do powstawania alergii pokarmowych nawet w parę lat po zaprzestaniu spożywania takiej soi. Kolejnym z zagrożeń jest niszczenie naturalnych upraw roślin przez mieszanie się genotypu genetycznych odmian z naturalnymi na danym terenie. Jest to olbrzymie zagrożenie w skali ogólnoświatowej, a samych skutków tego nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Kolejna sprawa to rolnicy, którzy zadłużyli się podpisując umowy na uprawę gmo. Uprawy takie są znacznie mniej wydajne, powstają superchwasty odporne na wszelkie środki chemiczne, a sami rolnicy muszą corocznie nabywać nasiona takich roślin od koncernów które dyktują warunki uprawy(nasiona roślin modyfikowanych nie mają zdolności rozrodczej). GMO to po prostu śmieć, który stara się wprowadzić do Polski za pomocą psełdopolityków patrzących jedynie na korzyści finansowe. NIKT NIE MOŻE NARZUCAĆ DRUGIEJ OSOBIE TEGO CO MA JEŚĆ, tym bardziej jeśli jest to żywność ''skażona'' genetycznie.

Komentarze (0)
Najnowsze wpisy
2017-10-22 17:48 MUZYKA 432Hz
2017-09-16 02:44 ODCZUWANIE, UCZUCIA, EMOCJE
2017-09-12 17:35 ZACHWYT
2017-06-28 11:36 PIĘKNO KOBIETY
2017-06-22 11:24 MĘŻCZYZNA I KOBIETA
Najnowsze komentarze
2013-12-23 12:51
rtvagd.net:
AURA
pozdrowienia :)
2013-12-22 00:59
wokol.dziecka:
EDUKACJA
:)
2013-10-20 23:36
rtvagd.net:
CHOROBA
podoba mi sie blog
O mnie
REMATO
Zmieniać należy siebie, aby stać się lepszym człowiekiem, a wraz z tą zmianą będzie się zmieniać otoczenie i świat w którym żyjemy.
Kategorie
Ogólne